Bir insanın sürekli ölümü yaşaması veya onu düşünmesi insanı normal yaşamda nasıl etkiler diye düşünüyorum. Denizde son derece sakin bir günde yavaş yavaş hızlanan rüzgarın kaldırdığı dalgaların gemiyi nasıl etkilediğini hiç gördünüz mü? Birbirlerine hissettirmeden yaşam kaygısına düşen denizcileri hiç gördünüz mü, ya da onlarla birlikte bu yaşamın bir parçası oldunuz mu. Sürekli oynayan bir yüzeyde yaşamak zorunda olan bu insanların yaşam biçimlerinin karadaki durağan ortamdan farklı olmasının ne denli doğal olduğunu görmenin ötesinde, düşünmek ve de yaşamak gerekiyor. Özellikle uzun seyirlerin sonunda kalınan liman sürelerinin az olması, alınan maaşın kendi yurduna özgü olmasından kaynaklanan para harcama korkusu ve doğal olarak gittiği ülkede daha da yabancılaşması ve tepkisini zaman zaman sert şekilde dile getirmesi. Bu tepkinin gösterilmesinde de korku, dışlanmışlığın verdiği kompleks yatıyor. İşte bu sayfada, sizlerle ülkeleri denizcilerle birlikte gezmenin sıkıntı ve güzelliklerini beraber paylaşacağız, fırtına ve korsanları tanıyacağız. Belirli aralıklarla da, bir denizcinin fotoğraf makinesinin vizöründen bakacağız bu sayfalara...

Sevgilerimle
Ugur OKCU


ADA-NET - Ana Menu | E-Mail | Arama | Site Haritasi | Yardim


ADA-NET

Internet Servisleri

Herhangi bir soru, sorun veya istek için "yardım" sayfamızdaki sıkça sorulan sorular bölümüne göz atabilir, ya da web sayfamızla ilgili soru ve sorunlarınız için web@ada.net.tr; genel soru ve sorunlarınız için infoada@ada.net.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bu sayfalarda yer alan bilgilerde unutma, hata ya da yoruma açıklık olması durumunda, ADA-NET'in önceden haber vermeksizin bilgileri değiştirme hakkı saklıdır. Bilgileri doğrulatmak için firmamızla irtibata geçmenizi rica ederiz.